Skip to main content
 
 

Vai Jutai zem brunčiem parādīsies Kaimiņš?

Kārtējo reizi Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš ir parūpējies par to, lai par viņu runātu. Pareizāk sakot, šoreiz par to parūpējās viņa uzticamie ieroču nesēji no KPV_LV Saeimas frakcijas, izlidinot savu kādreizējo līderi no frakcijas rindām. Kopā ar vienīgo, šķiet Artusam pretī nerunājošo un vispār salīdzinoši maz runājošo deputātu Aldi Blumbergu. Šajā situācijā ir iespējami vairāki tālākie attīstības varianti, kurus tad arī apskatīsim šajā rakstā.

Jau februārī laikam, (ar šo partiju nekad neko nevar zināt, līdzīgi kā ar bitēm) ir gaidāms kārtējais partijas kongress. Kurā tad arī ir sagaidāmi nākamie pavērsieni šajā sāgā. Varianti ir vismaz divi, ja ne vairāk. Partijas tēvu un dibinātāju izmet no paša partijas. Tad izbijušais aktieris varēs nospēlēt savu pēdējā laikā noteikti spilgtāko dramatisko lomu, pagriezties pret saviem kādreizējiem cīņu biedriem un ar asarām acīs noteikt: ''Arī tu Brut?'' Liekas neiespējami, bet zināmas vēsmas šajā virzienā liek domāt, ka iespējams tas tomēr ir. Vēl jo vairāk to apstiprina arī frakcijas balsojums. Mūsu tolerantie ''mēdiji'' nez kādēļ neķer pa Saeimu nevienu no frakcijas deputātiem un neuzdod jautājumu: ''Vai arī no partijas gribat viņu dabūt laukā?'' Domājams, ka līdz kongresam Kaimiņš varētu zaudēt arī ietekmīgo Cilvēktiesību komisijas amatu. It kā jau nekas, bet pa maciņu gan tas viņam iesitīs un viņam jau tā pēdējā laikā neiet - jāatjauno visa iedzīve, kas tik sūri grūti krāta gadiem. No šī aspekta šis balsojums, mūsuprāt, vērtējams kā dubults nodevības akts. Bet lai nu paliek. Gan jau deputāts ar šīm nebūšanām kaut kā galā tiks.

Daudz interesantāks ir cits jautājums. Kas notiks pēc tam? Vai Kaimiņa kungs paliekot bezpartejisks ātri vien nepiesliesies kādam citam spēkam, jeb to izdarīs pēc tam, kad izmests no visurienes varēs savu aktiera talantu rādīt pēc pilnas programmas. Ir jau vēl cits aspekts. Ja tiešām Kaimiņu izsviedīs no paša radītās partijas, tad jāsaprot, kas nāks viņa vietā? Vai arī atgriezīsies. Jo šobrīd partijas rindās nav saskatāmi tādi līderi, kas varētu radušos vakūmu aizpildīt. Šeit nu būtu vietā atcerēties par vienu otru citu KPV_LV bijušo lokomotīvi, kas jau vienreiz spēja dot partijai nepieciešamo uzrāvienu. Jā, tieši Aldis Gobzems ar svītu varētu būt tie, kas līdz ar Kaimiņa izlidināšanu, grimstošo KPV_LV spētu pacelt, iespējams, vēl nebijušos augstumos. Jo nevienam nav zināms, kā sokas ar jaunās partijas dibināšanau un vai maz vispār tas ir iespējams. Pārdesmit tūkstošu sekotāju sociālajos tīklos vēl nebūt nenozīmē, ka ir iespējams piecus simtus no tiem savākt vienuviet un vienā laikā. Pie tam, vēl jau arī tas, ka sakarā ar paša Alda aurošanu no tribīnes, ka jāatlaiž Saeima, tā tiešām varētu arī atgadīties. Un ko tad? Tādēļ vienīgais loģiskais variants ir pārņemt kādu jau esošu partiju. Nevar jau zināt vai Gobzems jelkad ir runājis ar, piemēram, Sudrabas kundzi, kuras politiskās partijas līķi teorētiski varētu mēģināt atdzīvināt. Nosaukumu jau pat nesen nomainīja uz ''Atmoda'', kas ambiciozajam Aldim būt gards kumosiņš. Bet varbūt tomēr, partijā KPV_LV atstātie ietekmes aģenti klusiņām darbojās un mēģina mainīt kopējo viedokli tā, lai Kaimiņu izsviestu, bet Gobzems tad varētu ierasties baltā zirgā (viņš gan ir modernāks un ieradīsies, visticamāk baltā Mercedes džipā)? Par to liecina arī fakts, ka man kā nu jau bijušajam partijas biedram kļūdas vai arī ne pārāk kļūdas dēļ, īsi pirms Kaimiņa izlidināšanas no frakcijas atnāca vēstule, kurā tieši par to tika runāts. No kāda dīvaina e-pasta, bet acīmredzot datu bāzē es joprojām vēl esmu. Ko gan šādā gadījumā teorētiski varētu darīt Kaimiņš? To pašu ko Gobzems pēc izlidināšanas no KPV_LV. Kāpt tribīnē, teikt skaļas runas, izmantojot savu popularitāti zīmēties visos iespējamos kanālos, viņš kā neatkarīgais deputāts pat varētu atcerēties par savu kameru. Un tad, pirms vēlēšanām, kad nu tās notiks, pēkšņi iestāties kādā citā partijā, piemēram JKP! Par to liecina daudz kas. Baumas par Kaimiņa jauno draudzeni Jutu jau dzirdējuši daudzi. Sēž viņš Saeimā arī nevis ar saviem frakcijas biedriem, bet gan tieši ar Jutiņu.

Lai vai kā tur arī nebūtu, pastāv vēl vismaz viens variants - esošā KPV_LV paliek bez neviena līdera, iespējams pat rebrendojās (piemēram, nomainot nosaukumu) un tad esošie līderīši mēģina to atdzīvināt par jaunu. Lai gan šis izklausās viens no vismazākiespējamiem variantiem, to izslēgt tomēr nevar.

Un visbeidzot pēdējais - Kaimiņš paliek partijā un paliek arī tās vadībā, partija turpina bīstami zvīļāties uz pāris procentu robežas, kuru pārvarēt bez jauna uzrāviena tai iespēju nav nekādu un pakāpeniski aiziet no Latvijas politiskās skatuves. Visticamāk uz visiem laikiem, jo tos, kuri ar cerībām gāja un stājās šajā partijā, diez vai varēs iedabūt kādā citā. Viņi ir vīlušies politikā, arī es esmu, un KPV_LV vismaz uz kādu laiku bija mana pirmā un arī pēdējā partija.


Autors: AČGĀRNI.LV

Avots video: Rīga TV 24